Jak zwiększyć motywację do treningu?

Znasz to uczucie, kiedy nadchodzi dzień treningu, a Ty szukasz wymówek? Marzysz o naprawdę imponującej sylwetce i świetnej formie, ale kolejny trening wydaje Ci się nie do przeżycia i wolisz poleniuchować na kanapie? Obniżona chęć do pójścia na siłownię zdarza się każdemu. Podpowiadamy, jak zwiększyć motywację do treningu.

Przede wszystkim stwórz szczegółowy plan. Zapisz w nim dokładny opis treningów, które będziesz wykonywał, ramy czasowe oraz efekty, które planujesz uzyskać. Mając perspektywy osiągnięcia celu, łatwiej zmotywujesz się do treningu. Jeśli zdarzy Ci się kryzys, pomyśl o zrzuconych kilogramach lub centymetrach w bicepsie, które zyskasz dzięki wizycie na siłowni. Kolejna rzecz to znalezienie wsparcia – poszukaj wśród swoich znajomych osoby, która jest treningowym freakiem i nie wyobraża sobie życia bez siłowni. Taki partner ściągnie Cię z kanapy, niezależnie od rodzaju wymówki, którą wymyślisz!

Nie lubisz marnować pieniędzy? Nic dziwnego, nikt za tym nie przepada. Dlatego właśnie kup karnet na siłownię na kilka miesięcy, wyposaż się w specjalne odżywki białkowe i odzież sportową oraz wszystko, czego potrzebujesz – dzięki temu mniej chętnie zrezygnujesz z treningu. Przecież nie chcesz stracić karnetu i zmarnować zakupionych produktów?

Kryzysy w motywacji do treningu zdarzają się często, szczególnie na początku przygody z siłownią. Z czasem jednak znikają, a treningi stają się rutyną. Myśl o celu i czym prędzej biegnij na siłownię, a będziesz szczęśliwy, że nie spędziłeś wieczoru oglądając seriale!