Kreatyna dla kulturysty

Kreatyna to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych suplementów diety dla sportowców, a w szczególności dla zwolenników sportów siłowych. Ma ona bardzo szerokie, pozytywne właściwości dla organizmu. Dowiedz się, jakie są korzyści ze stosowania kreatyny i dlaczego warto po nią sięgnąć.

Kreatyna to związek chemiczny, odkryty 1832 roku. W organizmie wytwarzana jest w procesie przemiany materii i znajduje się w mięśniach oraz między innymi w nerkach czy wątrobie. Jakie dokładnie działa kreatyna? Kreatyna fosforyzowana jest w postaci fosfokreatyny, z której czerpana jest energia. Jest to szczególnie istotne w trakcie wysiłku fizycznego, kiedy potrzebne są naprawdę potężne zapasy energii. Dzięki kreatynie możliwe jest wykonywanie dłuższych i bardziej intensywnych treningów. Kreatyna ma silne działanie anaboliczne i antykataboliczne. Pozwala nie tylko na bardziej wyczerpujące treningi, ale również przyspiesza możliwości regeneracyjne organizmu po wyjściu z siłowni. Co ważne, kreatyna posiada również zdolność do zmniejszania stopnia zakwaszenia mięśni. Dodatkowo pozwala ona na gromadzenie wody w komórkach, dzięki czemu mogą być one aż o 15% większe.

Istnieje wiele rodzajów kreatyny, dostępnych na rynku. Najpopularniejsze z nich to jabłczan kreatyny i monohydrat kreatyny. Jabłczan kreatyny nie powoduje absorbcji wody, jednak pozwala na efektywniejsze zwiększanie ilości beztłuszczowej masy mięśniowej.

Wykorzystaj potencjał, drzemiący w suplementach diety z kreatyną i ciesz się większą siłą podczas treningów oraz imponującą sylwetką, charakteryzującą się dużą ilością masy mięśniowej.