Odżywki białkowe dla kulturystów

Odżywki białkowe to bez wątpienia podstawa sportowej suplementacji. Obok kreatyny, BCAA i preparatów witaminowych, odżywki białkowe cieszą się największą popularnością wśród zwolenników sportów siłowych. Jednak jakie odżywki białkowe wybrać, aby cieszyć się jak najlepszymi efektami, i to w możliwie krótkim czasie?

Istnieje wiele rodzajów odżywek białkowych. Do wyboru masz hydrolizaty i izolaty białka oraz specjalne mieszanki, a także kazeinę micelarną, koncentraty białka i białka roślinne. Każda z tych odżywek białkowych ma inne właściwości, dlatego szukając odpowiednich suplementów dla siebie, musisz zdobyć podstawy merytoryczne, aby dokonać najlepszego wyboru.

Hydrolizaty białka to proteiny mleczne, które wyróżniają się bardzo dużą wchłanialnością. Zapewniają szybką regenerację mięśni, nawet po najbardziej intensywnym treningu. Z kolei izolaty białka mają bardzo niską zawartość tłuszczów i węglowodanów, dlatego nadają się dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Mieszanki białek posiadają zarówno te proteiny, które szybko się wchłaniają, jak i tak, które przyswajają się dłużej. Koncentraty białka zawierają mnóstwo aminokwasów, dlatego nadają się dla osób, które chcę doskonale odżywić swoje mięśnie. Białka roślinne z kolei nie zawierają produktów pochodzenia zwierzęcego, więc świetnie nadają się dla osób, będących na diecie wegańskiej i wegetariańskiej.

 

Wybierz białko idealne dla siebie i ciesz się jeszcze szybszym przyrostem tkanki mięśniowej oraz większą efektywnością w procesie zrzucania zbędnych kilogramów.