BCAA – najlepsza suplementacja

BCAA to z pewnością jeden z najbardziej popularnych suplementów diety, stosowanych przez sportowców. Wybierany jest nie tylko przez kulturystów, ale też przez osoby uprawiające inne sporty, jak na przykład bieganie. Dowiedz się, dlaczego warto suplementować BCAA i jaki wpływ ma na Twój organizm.

BCAA to aminokwasy posiadające rozgałęziony boczny łańcuch alifatyczny, w skład których wlicza się walina, leucyna i izoleucyna. Są to aminokwasy egzogenne, czyli takie, których organizm nie wytwarza samodzielnie i należy dostarczyć je wraz z pożywieniem lub poprzez odpowiednio dobraną suplementację.

Wszystkie trzy składniki BCAA, czyli leucyna, izoleucyna i walina posiadają bardzo szeroki, pozytywny wpływ na masę mięśniową. Mają one działanie antykataboliczne, czyli zapobiegają rozpadowi włókien mięśniowych, które tak starannie wypracowałeś na siłowni. Ponadto BCAA działają anabolicznie, przyspieszając proces budowy masy mięśniowej. BCAA pozwala także na zmniejszanie ilości szkodliwego kortyzolu, stymuluje układ immunologiczny, wspiera proces detoksykacji organizmu i pomaga w utrzymaniu równowagi hormonalnej. BCAA najlepiej jest stosować w okresie okołotreningowym, czyli przed i po treningu. Sięganie po BCAA po wyjściu z siłowni pomoże Ci uchronić się przed nieprzyjemnymi bólami mięśniowymi.

 

Jeśli zależy Ci na jeszcze bardziej efektywnej rozbudowie masy mięśniowej i jednocześnie na ochronie już zbudowanych mięśni przed uszkodzeniem, BCAA będzie najlepszą formą suplementacji dla Ciebie!